HİZMETLERİMİZ

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Mühendislik Proje Tasarımı

Tesislerinizin ihtiyacına uygun tüm proje ve etüd çalışmaları uygulamaya yönelik teknik değerlerine uygun olarak titizlikle hazırlanır, bilindiği gibi ülkemizde projesiz yapıların uygulamaya geçişte yaşadığı sıkıntılara mahal vermemek için istek ve ihtiyaçlarınıza uygun projeler üretiyoruz. Tüm projelerimizin kontrollük hizmetini verebilecek teknik yapıya ve tecrübeye sahip ekibimizle hizmetinizdeyiz.

Proje Aşamalarımız

» Raporlama: Tesisin işletme fonksiyonlarını sağlayacak sistemler seçilir, ayrıntılı bir şekilde anlatılır, bunlara ilişkin alternatif çözümler sunulur, yapılabilirlik ve ekonomiklik açısından etüt edilir.

» Avan proje: İşletme fonksiyonlarına uygun mekanik tesisatlar proje üzerinde gösterilir. Atık su toplama, yağmur suyu tahliye, ısıtma merkezi, doğalgaz basınç düşürme istasyonları, yangın pompası, kompresör, buhar kazanı ve tesisatları ayrı ayrı projelendirilir.

» Uygulama projeleri: Mekanik tesislerin avam projesinde belirlenen sistemlere uygun ve detaylı olarak tarif eden açıklamalar, çizimler, teknik özellikler, hesaplar ve şartnameler ile tamamlayıcı dökümanlardan oluşturulur.

» Kesin projesi: İmalat ve montajı tamamlanarak işletmeye alınma aşamasına gelmiş olan ve mekanik tesislerin tamamlanmış durumunu gösteren projedir. Bu proje uygulama projesi esas alınarak hazırlanır.

» Mekanik proje yönetimi: Firmamız mühendislik ve müşavirlik alanında çok çeşitli proje ve danışmanlık hizmetlerini başarıyla yürütmektedir. Mekanik tesislerin kullanımı ve işletmesinde verimliliği arttırıcı çözümler üretmektedir. Üretimin daha kaliteli ve sorunsuz olmasına özen göstererek, zaman kaybını en aza indirgeyip, birim maliyetlerde ve sabit giderlerde esnekliğe imkan sağlamaktadır.

h4


Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Arazi Geliştirme ve izinler
Tet Mühendislik, GES yatırımı yapacak olan yatırımcılara lisanslı veya lisanssız yatırım yapabilecekleri araziler önermektedir. Bu arazilerin sınıf değerlendirmelerini ve bağlantı müracaatlarını yapmakta, izin ve ruhsat alma işlemleri ile dağıtım şirketi, TEİAŞ, TEDAŞ ve YEGEM gibi kamu kuruluşları nezdinde gerekli çalışmaları yürütmektedir.

Finansal Modelleme
Tet Mühendislik, ön fizibilite ve ana fizibiliteleri yatırımcıları için yapmakta, finansal model kurarak finansman çalışmalarına destek vermektedir.

Radyasyon Ölçümü
Tet Mühendislik Lisanslı santrallerde kalitesi uluslararası kuruluşlarca kabul edilmiş istasyonlardan aldığı datalar ve lisansız santrallerde de MGM ve TÜV’ün onayladığı verilerden elde ettiği datalarla en doğru ve güvenilir fizibiliteleri yapmaya çalışmaktadır.

Mühendislik
Tet Mühendislik, GES yatırımlarının harita mühendisliği ve planlama çalışmalarını, zemin etüt çalışmalarını, statik hesaplamaları, elektrik mühendisliği çalışmalarını, panel ve invertör montaj projelerini, Avrupa'nın en yetkin kuruluşlarından birisi olan DGS’den sertifikalı mühendis ve mimarlardan oluşan çözüm ortaklarıyla birlikte yapmaktadır.

Doğru Ürünün Belirlenmesi
Tet Mühendislik, GES Projesine en uygun panel modelini belirlemekte, bu panel modeli ile uyumlu invertör, güneş kabloları ve konnektör seçimini yapmakta, teknolojik gelişmeleri takip etmekte ve Avrupa'nın önde gelen üreticilerinden bu ekipmanları tedarik etmektedir. Çelik veya alüminyum

Montaj - Devreye Alma
Tet Mühendislik, GES Projesinin panel, invertör, güneş tesisatı kablosu, konnektör, çelik veya alüminyum alt yapısı ile birlikte bütün montaj işlemlerini yapmaktadır. Solaris, montajı biten projenin devreye alma işlemini gerçekleştirmektedir.

Bakım - Onarım
Tet Mühendislik, GES Projeleri için Türkiye genelinde çözüm ortakları ile birlikte, yatırımcılarına gerekli olan bakım onarım hizmetlerini ve her türlü teknik desteği sunmaktadır.

Garanti
Tet Mühendislik, GES Tesisinde kullanılan ekipmanlar için üretici firmalardan garanti temin etmektedir.

Sigorta
Tet Mühendislik, GES Tesisi projesinin gerektirdiği sigortalar için yurtiçi ve yurtdışı firmalar ile görüşerek yatırımlara uygun paketler oluşturarak yatırımcılarına sunmaktadır.

Fizibilite
Tet Mühendislik verdiği fizibilite hizmeti ile; bir solar yatırımı başlamadan önce yatırımı düşünülen yer için MGM ve TUV ün onayladığı verilerden elde ettiği datalarla ön görülen yatırım maliyetlerinin ne kadar sürede geri döneceğini hesaplayarak, yatırımın yapılabilir olup olmadığını tespit etmektedir.

Operasyon ve İşletme
Tet Mühendislik, devreye alınmış ve elektrik üretmeye başlamış bir tesisin tüm teknik izleme ve takip işlerini yaparak, dönemsel ve yıllık raporlamalar çıkartmaktadır. Güncel üretim, sistem içinde tüketim ve fazla elektriğin satılması dahil olmak üzere hem teknik hem de resmi sürecin takibi hizmetlerini sunmaktadır.

hizmet1

ÇALIŞTIĞIMIZ FİRMALAR

hizmet2

 


Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Binalarda ısı yalıtımını sağlamak amacıyla önerilen duvarların içeriden yalıtımı veya sandviç duvar sistemi gibi yöntemlerle, ısı köprülerinin engellenmesi mümkün değildir.

izocamOysa, Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri, hem duvar elemanlarının oluşturduğu yüzeyleri hem de kolon, kiriş vb. betonarme alanları yalıtarak, ısı köprülerini ortadan kaldırır ve yalıtımdan en etkin netice alınmasını sağlar. Böylece daha az enerji ile istenilen konfor şartlarına ulaşabilir.

Ayrıca, Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri, yapı bileşenlerinde ısıl farklılıklarından oluşabilecek genleşme ve büzülme gibi
fiziksel değişimleri önler.

Duvar kesintindeki gerilmeleri, çatlakları, korozyon vb. yapı hasarlarını engelleyerek daha güvenli ve uzun ömürlü binalar oluşturur.

Tüm bu etkenlerden dolayı mantolama binalar için oldukça gerekli bir sistemdir.

1


Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Isıtma sistemleri, kullanım mekanlarının istenen sıcaklıkta tutulabilmesi için iç ortamdan dış ortama (çevreye) olan ısı kaybının karşılanması prensibi ile çalışan sistemlerdir.

Merkezi ve lokal (bölgesel) olarak iki ana başlıkta toplanabilir. TET Mühendislik Isıtma & Soğutma sistemleri olarak sizler için sunduğumuz çözüm başlıkları şöyledir :

  • Isıtma Tesisatıeca
  • Doğalgaz Tesisatı
  • Sıhhı Tesisat
  • Buhar Tesisatı
  • Yangın Tesisatı

Doğalgaz : Firmamız AKSA Gaz yetkili firması olup Akhisar, Manisa, Turgutlu ilçelerinde konutlara doğalgaz kolon ve iç tesisat, ticari tesislere doğalgaz tesisatının montajını yapabilmektedir.

Sıhhı Tesisat : Konutların, ticari ve endüstriyel yapıların temiz su, atık su, sıcak su, yağmur tesisatı, yangın tesisatı, buhar tesisatı ve hava tesisatlarını temelden çatıya yapmaktadır.

tesisat1


Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

referans


Akhisar Özel Doğuş Hastanesi : Mekanik ısıtma, sıcak su, güneşli su ısıtma tesisatları 2500 m2+2000m2
TYH Tekstil : Doğalgazlı, borulu tip radyant ısıtma sistemi 2850 m2
MRD Unlu Mamüller : Tünel tip fırınların doğalgaz ve hava tesisatı
ECE Zeytinleri : Buhar kazanı ve tesisatı
Orman İşletme Müdürlüğü : Ofis binası merkezi ısıtma sistemi 2000m2, Lojman binası ısıtma sistemi 3000 m2
ONTAN Sitesi (Hürriyet) : Mekanik tesisat projeleri ile ECA batarya+musluk setleri
ONTAN Sitesi (Medar) : Komple sıhhı tesisat, ısıtma tesisatı, doğalgaz tesisatı, ve ısıtıcı ürünler
AKYAR Sitesi (Medar) : Komple sıhhı tesisat, ısıtma tesisatı, doğalgaz tesisatı, ve ısıtıcı ürünler
TAD HİSAR Unlu Mamüller : Taş yünü yalıtım 450 m2
HİLALİYE Eğitim Kurumları : Mutfak doğalgaz tesisatları
Özel Yüksel Lisesi : Doğalgaz tesisatları
Florya Oteli : Komple sıhhı tesisat, ısıtma tesisatı, doğalgaz tesisatı, ve ısıtıcı ürünler
Çınarlı İnşaat : Komple sıhhı tesisat, ısıtma tesisatı, doğalgaz tesisatı, ve ısıtıcı ürünler
Yalçınkaya İnşaat : Komple sıhhı tesisat, ısıtma tesisatı, doğalgaz tesisatı, ve ısıtıcı ürünler